Jdi na obsah Jdi na menu
 


Internetový prohlížeč a textový editor pro děti? Ano, máme je!


5.1.2007 - Nejenže jsme našli internetový prohlížeč a textový editor určený výhradně dětem, ale možná uvítáte i užitečnou pomůcku pro ukládání flash animací přímo z browseru či utilitku, kterou zjistíte, která aplikace si vyžádala restart PC.

KidRocekt 1.0 – freeware
Chcete-li umožnit vašim ratolestem interaktivitu a nechcete-li si kupovat nějaké softwarové vybavení, které by jim to umožnilo, máme pro vás tip na následující produkt. Nejenže díky němu se vaše děti zabaví na hodiny a hodiny, ale zároveň mohou surfovat na vlnách internetu a to aniž by se dostaly na nevhodné stránky.

KidRocket je totiž internetový prohlížeč pro děti, který umí pouze několik funkcí. V první řadě je s ním možné brouzdat na webu. Ale pozor! To neznamená, že vaše dítě si vyťuká URL adresu a dostane se na ni. Může totiž navštívit pouze 12 serverů. Ty jsou v prohlížeči napevno nadefinovány. Nechybí mezi nimi stránka výrobce programu, na které je velké množství obsahu pro děti (hry apod.) či stránky DisneyWorldu, dětských kanálů Noggin, Cartoon atd. Na přednastavených stránkách děti naleznou obrovské množství materiálu pro jejich vyřádění a pobavení. A kdyby jim to bylo málo, mohou využít další funkce KidRocketu. Kromě surfování totiž nabízí i možnost procvičit se v počtech (s nastavitelnou úrovní obtížnosti) či možnost kreslit si a zapichovat barevné špendlíky, pomocí kterých lze tvořit zajímavé obrazce. Pro rodiče je určena část Admin, kde lze nastavit omezení aplikace či její zamknutí před ukončením. Rozhodnout se také můžete, zda zakážete tisk. Velmi moderní a snadno použitelné rozhraní dělá z této pomůcky dobrého hlídače dětí u PC. Nedovolí jim přistoupit k programům, pracovní ploše atd. Škoda jen, že není možné měnit předem nastavené internetové stránky. I u nás by se nějaké weby pro děti jistě našly. Co třeba www.alik.cz?

 • Stahujte na této adrese (3,6 MB).

  KidRocekt

  FlashCapture 1.71 – trial
  Zahlédli jste na internetové stránce hezkou flash animaci a rádi byste si ji uložili? Někdy je možné ji vyhledat v adresáři s dočasnými složkami internetového prohlížeče. Procházet však obrovské množství souborů je nejen práce zdlouhavá, ale především neefektivní a nudná. Proto zkuste využít aplikaci FlashCapture. Ta pro ukládání animovaných obrázků z webu byla totiž přímo stvořena. Jde o doplněk pro Internet Explorer, který umožní flash animaci uložit na disk, předat do nové zprávy e-mailu, či uložit jako obrázek. Po instalaci a najetí kurzoru na flash se zobrazí informační okno, jenž vám prozradí, jak s aplikací pracovat a co vše umí. Flash uložíte tak, že na něj najedete. Dojde k zobrazení malé ikonky blesku a poté již stačí pouze kliknout myší a zvolit možnost, kterou preferujete (uložit na disk, jako obrázek, poslat e-mailem, zkopírovat do schránky Windows). FlashCapture  navíc přidá tlačítko do horní lišty prohlížeče, pomocí kterého si můžete prohlédnout všechny animace na stránce a uložit je třeba všechny současně.

 • Stahujte na této adrese (1,5 MB). FlashCapture


  WhyReboot 1.0 – freeware

  WhyReboot je velmi malá utilitka s užitečnou funkčností. Tato pomůcka vám totiž dokáže odhalit, zda bude potřebovat operační systém Windows po instalaci nového softwarového vybavení či změně konfigurace restartovat. Projde totiž změny v systémových souborech a systémovém registru Windows a odhalí, kdo a zda restart vyžaduje. Nejenže tedy takto můžete objevit, proč váš systém neustále vyžaduje restart, ale navíc se můžete rozhodnout, zda si konkrétní aplikace může restart vynutit. WhyReboot umí zobrazit i přehled všech nevyřízených operací, které se vyskytnou po restartování vašeho počítače. Příjemné je i to, že se nemusí instalovat. Po stažení ji stačí rozbalit a spustit.

 • Stahujte na této adrese (31,8 KB). WhyReboot


  IMChildrenEditor 1.1 – freeware

  Poslední produkt je stejně jako první rovněž určen těm nejmenším. Jde totiž o velmi jednoduchý textový editor pro děti od čtyř let. Jeho autor ho stvořil poté, co si všimnul, že hra „Poznámkový blok“ byla pro jeho dceru zajímavá a rozhodl se jí připravit něco lepšího. A mělo to úspěch. Editor má jen málo funkcí a ty jsou nastaveny tak, aby i malé dítě, které zná jen málo z „ovládacích principů“ je hravě zvládlo. A co vše umí? Nedotazuje se na uložení.
  Pamatuje si poslední stav (pokud je právo zápisu na instalační složku). Umožňuje měnit fonty, velikosti, barvy a řez písma (tučné, kurzíva a podtržení) a změnu barvy pozadí. Fonty a velikosti přebírá z ini souboru - možnost nastavit. Maximum napsaných znaků je 32768 (pojistka při opření se o klávesnici).

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (565 KB).
 •  

  Komentáře

  Přidat komentář

  Přehled komentářů

  Zatím nebyl vložen žádný komentář