Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo chce výkonné paměti, chladí je vodou, zní nové motto OCZ

Kliknutím fotografii zvětšíte.Zvětšit obrázek Paměťové moduly OCZ PC2-9200 FlexXLC

Společnost OCZ, která se proslavila hlavně mezi počítačovými nadšenci a hráči, uvedla na trh nový typ paměťových modulů. Tyto speciální kousky jsou vybaveny chladičem, k němuž je možné připojit vlastní kapalné chlazení. Kusy nabízejí frekvenci 1150 MHz.

Paměti standardu DDR 2 série OCZ eXtreme Liquid Convection (XLC) jsou osazeny rozměrnými hliníkovými chladiči, v jejichž žebrech, které jsou navíc ovívány ventilátorem v počítačové skříni, udržuje postranní pumpa stálý koloběh vody.

Ovšem pozor - pumpu musí daný počítačový nadšenec dodat z vlastních zásob, OCZ samotného "vodníka" nedodává.

Moduly OCZ DDR2 PC2-9200 FlexXLC, jak zní jejich plné jméno, pracují s již zmiňovaným kmitočtem 1150 MHz s časováním CL5 5-5-18. Aby je bylo možné bezpečně provozovat - tj. že paměť pod zátěží nevykazuje žádné odchylky od normálu, pracují pod napětím 2,35 V. Připomeňme, že standardní napětí pro DDR 2 paměti bylo stanoveno na 1,8 V.

Výrobce dodal, že díky přidanému vodnímu chlazení je možné moduly bezpečně přetaktovat k 1200 MHz. Paměti nabízí firma v konfiguraci 2 x 1024 MB.

Podobně vychytané kousky z hlediska rychlosti nabízí společnost Buffalo Technology. Její 1200 MHz a 1250 MHz se staly jedněmi z nejrychlejších na trhu

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář