Jdi na obsah Jdi na menu
 


Microsoft prodává vlastní operační systém pro roboty

 

Ve středu sňal Microsoft roušku z vlastního prvního operačního systému pro roboty. Firma doufá, že její program ukáže cestu, kam lze v oblasti robotiky dále kráčet a současně, že bude hrát hlavní roli mezi podobnými programy.

Program Microsoft Robotic Studio je postaven kolem platformy Windows. Vývojářům dovoluje poměrně jednoduše vytvářet software pro roboty.

Software je použitelný pro celou řadu přístrojů - počínaje domácími pomocníky Roomba a konče systémy od výrobce hraček LEGO.

Microsoft poskytuje program zcela zdarma vývojářům a nadšencům. Společnosti, které však chtějí ze softwaru profitovat, za něj musí zaplatit 399 dolarů.

Společnost poskytla první náhled na svůj první robotický software v červnu, kdy zveřejnila na internetu jeho demoverzi. [celá zpráva] "Od června byl náš software stažen více než 100 000krát," uvedli zástupci Microsoftu. V červnu založila firma také výzkumnou laboratoř Center for Innovative Robotics na Carnegie Mellon University.

Microsoft ve středu rovněž oznámil, které ze svých partnerů bude oficiálně podporovat a dodávat jim své technologické know-how. Společnost již má na listu 30 společností, které se věnují výzkumu a vývoji robotů, a které budou s firmou spolupracovat.

Experti se domnívají, že právě Microsoft bude jedním z tahounů, který dostane roboty z výzkumných ústavů mezi obyčejné lidi.

Zástupci společnosti na okraj dodali, že firma bude také sponzorovat turnaj RoboCup 2007 (mezinárodní soutěž robotů), který se odehraje v červenci v americké Atlantě.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář