Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pro přenosný PlayStation bude možné nakupovat filmy

Výborně čitelný displej konzole PSP si hravě poradí také s filmy.
foto: NOVINKY/Ondřej Grym
 

Sonyho konzole PlayStation Portable (PSP) není určena pouze náruživým hráčům. Dovoluje také přehrávat filmy a hudbu. Sony chce její potenciál dále rozšířit - plánuje spustit portál, přes nějž bude možné nakupovat multimediální obsah pro PSP.

19.12. 2006 08:33

Přestože dostal Sony PlayStation Portable do kolébky integrovaný přehrávač optických disků (UMD formát), nedaří se Sony prodávat příliš mnoho filmů nahraných na UMD médiu.

Důvod je prostý - UMD nahrávky jsou nepříjemně drahé, častokrát se jejich cena vyrovná ceně filmu uloženého na DVD médiu.

Ovšem konzole PSP má v záloze jiný trumf - podporuje paměťové karty standardu MemoryStick Pro Duo. Značná část uživatelů v současnosti používá pro přehrávání filmů právě MMS formát, na něž filmy stahuje.

Sony se snaží právě MMS karty propagovat a v souvislosti s nimi hledá novou cestu, kterak na konzolku dostat multimediální obsah. V prvním čtvrtletí příštího roku proto Sony spustí službu, přes niž bude možné nakupovat filmy online.

Podle zástupců Sony již značná část majitelů PSP pracuje se 4 GB MMS médii. A na ty se vejde asi deset filmů v rozlišení pro PSP, dodala Sony. 

Firma již zahájila ohledně nového servisu rozhovory se společnostmi Amazon, Movielink a CinemaNow. Video on demand pro konzoli PSP by mohlo opět oživit její prodeje. Od dubna 2005 do března 2006 se jich prodalo na 14 miliónů, v následujícím období to má být však o 5 miliónů méně.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář