Jdi na obsah Jdi na menu
 


Produkce PC s 1024 MB RAM strmě roste, na vině Windows Vista

Kliknutím fotografii zvětšíte.Zvětšit obrázek

Největší světoví výrobci osobních počítačů Dell a Hewlett-Packard se rozhodli skokově zvýšit produkci osobních počítačů osazených 1 GB paměti. Důvod je prostý - nový operační systém Windows Vista je na strojích s půl gigem RAM líný.

Zástupci společností Dell a HP shodně potvrdili, že počet sestav s 1024 MB RAM zvýší asi o 50 procent. Obě významné firmy se rovněž rozhodly snížit v příštím roce cenu svých počítačů, aby tak opětovně oživily zájem uživatelů.

Proč je Vista tak hladová a náročná na množství paměti se snažil vysvětlit počátkem týdne Microsoft. Firma srovnávala Vistu s předchozím operačním systémem Windows XP, který je ve velké většině případů s 512 MB RAM rychlejší než Vista.

Microsoft potřebu přibližně 1 GB RAM odůvodňuje snahou Visty uchovávat co nejvíce informací v systémové paměti, aby tak byly téměř okamžitě přístupné a Windows je nemusel hledat na pevném disku.

Společnost dodala, že přepracovala správce operační paměti ve Vistě tak, že systém nově dokáže efektivněji spravovat více paměti. Podle Jima Alchina, šéfa divize zodpovědné za vývoj nových Windows, je díky tomu Vista mnohem hbitější na strojích s 1 či 2 GB RAM než přibližně pět let starý Windows XP.

"Pokud dlouhodobě používáte stejný počítač, pak se Windows Vista učí, co nejčastěji děláte a optimalizuje svůj výkon," uvedl Achin s odvoláním na nového správce paměti.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář